Провал Хіршера, беззаперечні тріумфи Шиффрін та Ноеля. Результати тижня в лижному спорті.


Леві (Фінляндія), жіночий слалом

Неділя, 17 листопада.

Леві (Фінляндія), чоловічий слалом

Жіночий слалом у Леві завершився досить передбачувано - тріумфом Мікаели Шиффрін. Відсутність її основної суперниці, Петри Влхової, яка наразі проходить реабілітацію після розриву хрестоподібних зв’язок коліна, не дозволила створити гідну конкуренцію. Словацька спортсменка сподівається повернутися до змагань у другій половині грудня, проте це станеться вже після північноамериканського етапу Кубка світу.

Незважаючи на те, що траса у Леві проста та зазвичай результати на ній доволі щільні, американка перемогла більш ніж переконливо - 0,79 секунди переваги над другим місцем. Цього разу Шиффрін не повторювала своїх помилок зразка відкриття сезону в Зольдені та не йшла другу спробу від оборони. 98-ма перемога Мікаели на Кубку світу. Схоже, до феноменального числа в 100 перемог вона дотягнеться ще у календарному 2024 році.

Збірна США не справила такого враження, як три тижні тому на льодовику Реттенбах. Пола Мольцан знову показала добрий результат, фінішувавши на восьмому місці. Однак Ніна О'Браєн та новачок змагань у Зольдені, Кеті Хенсін, зійшли з дистанції вже у першій спробі. Проте варто відзначити, що до свого сходу Хенсін демонструвала непоганий темп, тож можна сподіватися, що її успіх у жовтні не був випадковим.

Другою на фініші виявилася Катаріна Лінсбергер. Зіркова слаломістка з Австрії знову демонструє свій потенціал? Робити висновки на даний момент ще зарано. У минулому році Лінсбергер також здобула медаль на змаганнях у Леві, але це досягнення залишилося єдиним у її сезоні. Проте, той факт, що вона фінішувала на 8 місці в Зольдені, вселяє надію на її подальші успіхи.

Третє місце зайняла Лена Дюрр, яка повертається на подіум після не надто вдалого завершення минулого сезону. Варто зазначити, що минулого року німецька спортсменка двічі піднімалася на подіум в Леві. Також слід відзначити успіх її молодої та обдарованої колеги по команді, Емми Айхер. У другому заїзді вона здійснила вражаючий ривок з 22 позиції на 9, продемонструвавши найкращий час другого заїзду. Це вже шосте потрапляння до топ-10 на Кубку світу для універсальної німецької спортсменки, і третє у слаломі, який колись вважався її основною дисципліною.

Четвертою стала Анна Свенн-Ларссон. Тішить те, що цього разу шведка зуміла уникнути провального старту сезону, як це було минулого року. А ось її партнерка по команді, Сара Хектор, розпочинає нову зимову кампанію невдало. Після 15 місця в своєму улюбленому гіганті в Зольдені у Леві вона показала лише 19-й результат. І це при тому, що зі слаломних трас на Кубку світу саме фінська для олімпійської чемпіонки Пекіну є найбільш успішною.

Непогано виступили два молодих таланти збірної Швеції, Ханна Аронссон-Елфман і Корнелія Елунд. Після першої спроби вони йшли лише у третьому десятку, проте зуміли здійснити рейд на 14 та 17 місця відповідно.

Загалом, варто зазначити, що траса в Леві славиться своєю відносною стабільністю щодо снігового покриття, адже вже в середині листопада тут встановлюються відчутні мінусові температури. Проте цього разу під час першого заїзду випав мокрий сніг, що суттєво ускладнило умови на трасі. Через це в першій спробі не спостерігалося звичних для Леві проривів з початкових номерів. Натомість у другому заїзді було чимало учасників з кінця третього десятка, що також свідчить про неідеальний стан снігового покриття.

Досвідчені ветеранки збірної Швейцарії, Венді Холденер та Мішель Гізін, виступили невдало: 16 та 24 місце відповідно. Слабкий старт сезону у виконанні Холденер можна списати на наслідки травми гомілки, через яку вона пропустила майже всю минулу зимову кампанію. Ну а для Гізін невдалий старт сезону вже став звичним явищем, навіть якщо для цього немає жодних об'єктивних передумов.

Молодше покоління швейцарської збірної, зокрема Каміль Раст та Меляні Мейяр, взяло на себе роль підтримки ветеранок команди, зайнявши 5 та 7 місця відповідно. Раст демонструє стабільність у своїх високих результатах, продовжуючи свою відмінну гру, яку показувала в другій половині минулого сезону. Щодо Мейяр, поки що не варто поспішати з оцінками: рік тому вона також зайняла сьоме місце в Леві, але в подальшій частині сезону змогла лише один раз потрапити до топ-10.

Збірна Норвегії не виправдала очікувань, адже жодна з її спортсменок не змогла пройти до другого раунду. Італія також не продемонструвала вражаючих результатів — до другої спроби дісталася лише Мартіна Петерліна, яка на одній з улюблених трас фінішувала з 17-м часом.

Збірна Франції справила приємне враження, проте не завдяки очікуванням від К'яри Пожно, яка на своїй улюбленій трасі фінішувала лише на 32-му місці і не змогла пройти до другого заїзду. Натомість Марі Лямур та Кларісс Бреше в другій спробі зуміли піднятися з третього десятка на 11-те і 12-те місця відповідно. Для 23-річної Бреше це стало найвищим досягненням у її кар'єрі на Кубку світу, а також лише п’ятим випадком, коли вона потрапила в залікову зону. Її ровесниця Лямур, яка почала стабільно набирати очки ще минулого сезону, повторила свій особистий рекорд, зайнявши 11-те місце.

Чинна чемпіонка світу в слаломі, Лоранс Сен-Жермен, зробила вражаючий ривок з 27 на 10 місце у своїй другій спробі. Це її перше потрапляння до топ-10 за останній рік — востаннє вона була на сьомій позиції на тій же трасі в Леві ще в листопаді минулого року. Її колега по команді, Елі Нулльмеєр, минулого сезону двічі посідала шосте місце на цій же гонці у Фінляндії, але цього разу не змогла завершити змагання в другій спробі, після того як показала 12-й результат у першому заїзді.

Шосту позицію зайняла Зрінка Лютіч, яка в другій спробі опустилася на три сходинки. Обдарована хорватка не змогла скористатися відсутністю Влхової та піднятися на п'єдестал пошани. Проблеми її товаришки по команді, Леони Попович, залишилися невирішеними: після другого місця в Леві минулого року вона жодного разу не змогла показати результат вище восьмого місця на Кубку світу.

Не зуміла подолати спад у кар'єрі й Мартіна Дубовска, для якої траса в Леві завжди була улюбленою. В другій спробі чешка зійшла з дистанції, хоча і після першого заїзду була невисоко - 21 місце. Тренування зі знаменитим Лівіо Магоні поки що ніякої користі їй не принесли.

Декілька молодих зірок не виправдали сподівань. Чемпіонка світу серед юніорів у слаломі, Дженіфера Германе, здивувала, зайнявши лише 21-ше місце, попри те, що наприкінці минулого сезону вона здавалася впевненим учасником топ-10. Лара Кольтурі, яка після першого заїзду перебувала на 16-й позиції, не змогла завершити другий спробу. Роза Похйолайнен продовжує боротися з наслідками розриву хрестоподібних зв'язок коліна, і її спроби на домашньому етапі не увінчалися успіхом. Після обнадійливого старту фінка не впоралася з технічно складним відрізком і фінішувала на 42-му місці, залишивши позаду можливість для другого заїзду. Востаннє вона здобувала очки на Кубку світу майже три роки тому, у січні 2022 року в Шладмінгу.

У чоловіків настільки ж впевнену перемогу здобув Клеман Ноель, навіть його перевага над другим місцем виявилась практично ідентичною: 0,80 секунд проти 0,79 у Шиффрін. Для француза це 11-та перемога на Кубку світу і перша з січня 2023 року. Ноель завжди був нестабільний, часто помилявся, сходив з дистанції, проте протягом багатьох років у нього була репутація найсильнішого за потенціалом слаломіста світу.

Останні два сезони для француза виявилися досить невдалими, адже проблема полягала не лише в нестабільності, але й у тому, що Клеман не зміг відновити свою колишню вражаючу швидкість. Проте в неділю в Леві ми вперше за довгий час стали свідками повернення старого-доброго Ноеля — того самого, з ким практично неможливо було конкурувати, якщо францужанин не допускав помилок.

У своїй першій спробі олімпійський чемпіон Пекіна продемонстрував вражаючий результат, незважаючи на помітний збій, який коштував йому близько півсекунди. У другому заїзді Клеман суттєво зміцнив свою позицію, досягнувши майже розгромної переваги на трасі в Леві, відомій своїми невеликими розривами.

Якщо жіночий слалом у суботу пройшов під впливом капризів погоди, то недільні змагання в Леві повернулися до звичного формату. Незважаючи на холод, траса залишалася у відмінному стані, що дало можливість спортсменкам з пізніми стартовими номерами продемонструвати свої здібності на повну потужність. Різниця між учасницями була мінімальною: вся перша тридцятка першої спроби вмістилася в 1,95 секунди.

У другій спробі рейдів було небагато, оскільки снігове покриття виявилося в хорошому стані. Однак на це вплинули й особливості розташування траси. Перша спроба була досить складною з технічної точки зору, тоді як у другому заїзді ситуація змінилася на протилежну - конфігурація стала значно простішою. В результаті друга спроба виявилася приблизно на 5 секунд швидшою за першу.

Варто зазначити, що блискуче виступив у Леві не лише Ноель, а і його партнер по збірній Франції Стівен Ам'єз. Після першої спроби він сенсаційно замикав топ-3. У другому заїзді Стівен трішки відступив, проте не провалився: шосте місце (повторення особистого рекорду) і сумарно лише четверте за кар'єру потрапляння до топ-10 на Кубку світу.

Другим став Хенрік Крістофферсен, який видав найкращий чистий результат другої спроби і прорвався з 11 місця на друге. Легендарний норвежець міг поборотися і за перемогу, проте занадто багато програв у першому заїзді. Крістофферсен піднявся на подіум у обох гонках на старті нинішнього сезону - схоже, проблема з налаштуванням лиж Van Deer залишилась позаду.

В цілому збірна Норвегії виглядала значно слабкіше, ніж на відкритті сезону в Зольдені, де скандинавам вдалося забрати весь подіум. Александер Стеен Ольсен став восьмим, Атле Лі Макграт 12-м, а Тімон Хауган - 14-м. Втім, загальний командний рівень скандинавів дуже високий: до залікової зони потрапило відразу 6 представників збірної Норвегії. Відзначимо 19 місце Себастьяна Фосса Солевога. Для колишнього чемпіона світу в слаломі це найкращий результат на Кубку світу з часів фіналу сезону-2022/23 в андорському Сольдеу.

Як і у Зольдені, четвертим став екснорвежець Лукас Бротен - зірковому представникові збірної Бразилії не вистачило всього 0,1 секунди до першого подіуму після повернення. Втім, з таким рівнем, який демонструє Лукас, це лише питання часу. А ось інше зіркове повернення, Марсель Хіршер, у Леві провалився: лише 46 місце з 50 спортсменів, які дісталися фінішу першої спроби. Схоже, у слаломі легендарний австро-нідерландець поки що не готовий до боротьби на найвищому рівні.

Лоїк Мейяр не дозволив Бротену потрапити на подіум. Варто зазначити, що швейцарець пропустив старт сезону в Зольдені через проблеми зі спиною, і його участь у слаломі в Леві була під великим знаком питання. Проте, за таких умов підняття на подіум стало справжнім досягненням. Не менш вражаюче виступив і товариш Мейяра по команді, Тангі Неф. Швейцарець, який завтра святкуватиме свій 28-й день народження, зайняв п'яте місце – це його найкращий результат у кар'єрі на етапах Кубка світу.

А ось збірна Австрії етап у Леві провалила. Лідер команди та чинний володар Кубку світу в слаломі, Мануель Феллер, зійшов у другій спробі, проте і до цього не вражав, показавши лише 15-й результат у першому заїзді. У підсумку найкращим з австрійців став Адріан Пертль - 15 місце. Повернувся на Кубок світу після важкої травми Крістіан Хіршбюель, який пропустив майже три роки. 34-річний австрієць отримав дискваліфікацію в першій спробі. Правою лижою він проїхав одні з воріт не з того боку, проте або не помітив цього, або вирішив, що цього не помітять судді, та продовжив гонку. Втім, якби не дискваліфікація, Хіршбюель би впевнено відібрався до другої спроби: в цілому з готовністю в нього все непогано, і результати скоро прийдуть.

Ще гірше за австрійців виступила збірна Італії, жоден з представників якої не відібрався до другої спроби. Зійшов з дистанції Алекс Вінатцер, проте і до моменту сходу він демонстрував не надто високий темп. Враховуючи його п'яте місце у Зольдені, зміщення спеціалізації італійця в бік гіганта вже можна вважати стійким трендом. Натомість, відразу двох представників у топ-10 делегувала збірна Хорватії: 9 та 10 місця посіли Самуель Колега та Філіп Зубчіч відповідно. Розчарував лідер збірної Великої Британії Дейв Райдінг, який у другій спробі відступив з 5 місця на 16.

Як вже було зазначено раніше, завдяки відмінній підготовці траси під час другого заїзду результатів було небагато. Одним з тих, хто досяг успіху, став Крістоффер Якобсен, який піднявся з 26-го на 11-те місце. У першій спробі швед не допустив серйозних помилок, але пройшов дистанцію в досить повільному темпі, що не зовсім характерно для нього. Також варто відзначити Бенжаміна Річі, який піднявся з 24-го на 13-те місце. Для 24-річного американця це був найкращий результат у його кар'єрі на Кубку світу.

Серед авторів міні-сенсацій виявилися естонський спортсмен Торміс Лайне та фін Едуард Халльберг. Відзначимо, що Лайне допустив серйозну помилку у своїй другій спробі, що призвело до його 27-го місця – найгіршого результату серед усіх, хто фінішував у двох заїздах. Проте це були перші очки в кар'єрі Лайне на Кубку світу, де він вперше з’явився чотири роки тому.

Що стосується Халльберга, то він після першої спроби взагалі йшов восьмим, проте у підсумку відступив аж на 24-ту позицію. Едуард явно перенервував перед домашньою публікою і допустився кількох абсолютно необов'язкових помарок. Якщо винести їх за дужки - 24-річний фін видав два непоганих заїзди. У подальшому на нього варто звернути увагу - потенціал у хлопця є.

Ей Джей Гінніс наразі переживає складний період у своїй кар'єрі, фінішувавши лише на 45-му місці. Але насправді для грецького спортсмена ситуація не така вже й безнадійна. У кінці першої спроби він допустив серйозну помилку, яка коштувала йому приблизно двох секунд. До цього інциденту віцечемпіон світу 2023 року демонстрував досить непоганий темп: він не втратив навички швидкого проходження слалому і, цілком ймовірно, вже незабаром зможе підтвердити це на практиці. Можливо, це відбудеться вже в найближчі вихідні в Гурглі.

Related posts