Усик у своєму дебютному поєдинку проти Ф'юрі виглядав не так, як зазвичай, - зазначає експерт Чемпіона.


Андрій Зуєв вважає, що результат матчу-реваншу буде настільки ж непередбачуваним, як і в травневому поединку.

Олександр Усик став одним із десяти найстарших чемпіонів у 140-річній історії важкої атлетики. Чи зможе він потіснити Віталія та Володимира Кличків з цього престижного списку? Які прогнози щодо матчу-реваншу Усик - Ф'юрі, і чи варто нам звикати до думки, що українські тріумфи в важкій вазі можуть стати частиною минулого? Ці питання ми обговорили з нашим експертом Андрієм Зуєвим.

Шановний Андрію, Усик став частиною топ-10 найстарших чемпіонів у 140-річній історії важкої атлетики. Чи є у нього шанси вибороти вищі позиції у цьому списку і обійти Віталія та Володимира Кличків?

- Тобто, чи зможе він боксувати до 40 років, адже чемпіонські амбіції залишаться при Олександрі навіть у разі поразок. Чому б ні? Питання лише в його здоров'ї. Все ж таки Усик б'ється з хлопцями, які за природою більші за нього.

- Вже в грудні Усика очікує матч-реванш із Тайсоном Ф'юрі. У ньому Олександру буде важче, ніж в першому бою? Якими вам бачаться сценарій і результат цього поєдинку?

На мою думку, сценарій майбутнього поєдинку може виявитися схожим на попередній. Ф'юрі підходив до бою у відмінній формі і боротися за перемогу. Багато людей вважають, що тепер він серйозніше підготується, щоб взяти реванш. Проте, мені здається, що у травні він також був у чудовій фізичній кондиції. Результат знову може бути непередбачуваним. Навіть коли було зафіксовано нокдаун, до останнього моменту ми не знали, кому віддадуть перемогу, поки не оголосили рішення третього судді.

Я більше хвилююся за Усика. У його першій зустрічі він виглядав зовсім не так, як зазвичай. Важити стільки – це занадто для його статури. Я помітив, що він втратив свою швидкість на ногах і рухи рук стали повільнішими. Лише ліниві оглядачі не згадували про те, що його фірмового стилю не вистачало. Спробуйте пострибати годину, якщо на вас більше м'язів, ніж дозволяє стандартна комплектація!

Якщо Усик переможе Тайсона Ф'юрі, його наступним суперником стане Дюбуа — і знову мова йтиме про абсолютне чемпіонство. Це сталося після того, як Усик добровільно відмовився від чемпіонського титулу на користь Даніеля, що викликало подив у багатьох. Яку ж логіку ви вбачаєте в такому кроці? Чому Усик вирішив вчинити саме так?

Вважаю, що це рішення не залежить від Усика, а більше від організаторів, промоутерів та керівників боксерських асоціацій. На горизонті був поєдинок між Дюбуа та Джошуа, який потребував підвищення статусу. Тому, ймовірно, Олександра попросили "передати один пояс". Він зробив це в елегантному стилі, адже володіє певними шоуменськими навичками. Завдяки цьому, його починають все більше цінувати як в Америці, так і в Британії.

Нещодавно дивився передачу на каналі The 3 Knockdown Rule. Олександр там цілу годину англійською спілкувався. Умовною англійською. Але глядачам все одно сподобалося. Як написав один коментатор, "харизма Усика долає будь-який мовний бар'єр". Сподіваюся, що він і надалі буде просувати свій образ на західному боксерському медіа-ринку. Від цього теж залежить кар'єрний успіх професіонала. Навіть якщо він втратить пояси, то має залишитися цікавим для подальших мега-шоу.

Схоже, що найближчі поєдинки Усика відбудуться лише в Саудівській Аравії. Як ви вважаєте, чи є доцільним для саудитів організовувати масштабні спортивні та музичні заходи, аби зменшити економічну залежність своєї країни від нафти та інших природних ресурсів у майбутньому?

Так, я вважаю, це вірно. У світі спорту спостерігаємо, як вони створюють свою футбольну лігу і навіть здобули перемогу на Чемпіонаті світу в Аргентині, майбутнього тріумфатора. Крім того, організовують масштабні боксерські шоу.

Але багато нафтодоларів вкладають і в освіту, науку, мистецтво, сільське господарство, туристичну галузь. Багато що поки купують ззовні - спортсменів, науковців, архітекторів тощо. Але, мабуть, і свої таланти розвивають.

Очевидно, що все це стало можливим завдяки нафтодоларовому феномену. Проте в Нігерії та Венесуелі також є великі запаси нафти, але рівень життя там значно відрізняється від арабських країн.

Кар'єра Усика перебуває в моменті найбільшого злету, однак вже на фінішній стадії. Хто стане його наступником у важкій вазі? Завдяки братам Кличкам та Олександру, ми звикли бачити українців на вершині у надважкій категорії. Чи доведеться нам незабаром відмовитися від цього приємного звикання?

Першим питанням стало те, чи зможе Усик обійти Володимира та Віталія Кличків у списку найстарших чемпіонів. Це означає, що перспективи тривають ще приблизно 3-4 роки. Але тепер вже почали говорити про завершальний етап. Загалом, слід зазначити, що в цьому році ми все ще покладаємося на "Отаманів", більшість з яких вже наближається до сорока.

На Олімпійських іграх у нас є золота медаль від Хижняка, але у важкій вазі Ловчинський, на жаль, швидко вибув з боротьби. Ми вдячні йому за те, що він зміг здобути олімпійську ліцензію. Щодо інших професійних боксерів, на Вихриста та Шевадзуцького особливих сподівань немає. Є ще велетень Захожий, але йому вже 31 рік, і його не відпускають на змагання в німецькі зали. До речі, наприкінці листопада він знову вийде на ринг у не дуже захоплюючому поєдинку. Я десь бачив його фото поруч з Усиком, і там дійсно помітна вражаюча різниця в розмірах. Можливо, йому нададуть ще один шанс, але, на мій погляд, за рівнем здібностей він зовсім не на одному рівні з Кличками та Усиком.

Давайте на даний момент просто насолоджуватися тим, що маємо. Підтримуємо Усика 21 грудня! Це вже його п’ятий бій на такому високому рівні, і далі вже складно уявити. Що ще можна побажати? Лише здоров'я Олександру, адже йому доводиться змагатися з суперниками, які на голову вищі за нього.

Максим Розенко, володар титулу чемпіона.

Related posts