У Києві зафіксували Національний рекорд у сфері вітрильного спорту.
Національний рекорд з аматорського вітрильного спорту з найбільшою кількістю учасників-ветеранів встановили в одному з яхт-клубів Києва. Організатори, що проводять для постраждалих від війни заняття з адаптивного яхтингу, переконані: такі заходи не лише лікують від моральних травм, а й допомагають зміцнювати сімʼї. Про що мова - далі у сюжеті.
Відновити ментальне здоров'я ветеранам, бійцям, що отримали поранення, та всім постраждалим здатні морально за допомогою занять з яхтингу. Ігор - серед них, він - тренер. Допомагає бійцям та усім травмованим від війни. Займатися з військовими та іншими постраждалими від російської агресії почав всього кілька місяців тому, а сьогодні яхтсмени-початківці вже готові поставити рекорд.
Ігор Ятлук, тренер з яхтингу:
Ми встановлюємо рекорди лише за участю військових, проте тут присутні багато сімей, діти також братимуть участь на човнах. Це сприяє зміцненню родинних зв'язків, адже часто, коли чоловіки повертаються з фронту, сім'ї стикаються з труднощами. Ми впевнені, що наші заходи сприяють укріпленню сімейних стосунків.
Родина бійця ТрО Артема Власенка зібралася разом, щоб встановити новий рекорд на воді.
Анна Власенко, дочка захисника територіальної оборони Деснянського району столиці України.
Я прийшла, щоб підтримати мого тата.
Артем Власенко, боєць ТрО Деснянського району м. Києва:
Ми є єдиною великою родиною, де кожен з нас, як справжні воїни, об'єднаний спільною метою. Вірю, що нам вдасться досягти успіху.
Разом із синами бере участь у дружній регаті і Віталій Лобода.
Віталій Лобода, старший стрілець, фахівець з наведення.
Двоє дітей прийшли зі мною, коли почули, що на яхту вони також захотіли.
Рік тому, під час виконання бойового завдання на Куп'янському напрямку, захисник зазнав втрати ноги. Наразі він готується до наступної операції і сьогодні вперше в житті спробує ходити під вітрилами.
Віталій Лобода, старший стрілець, фахівець з наведення.
Це забирає увагу від всього, що крутиться в голові. Спогади з лікарні залишили свій слід. Підтримка відіграє важливу роль, адже вона надихає на нові можливості.
Туман і вітер - осінні умови не стають на заваді для новачків-яхтсменів. Під уважним керівництвом досвідчених капітанів, українські воїни успішно освоюють дніпровські хвилі. За годину плавання під вітрилами представники Книги рекордів України фіксують новий рекорд:
Маю велику честь вручи́ти Сертифікат Національного реєстру рекордів України за участь у рекорді, що встановлює найбільшу кількість військових учасників у вітрильній регаті.
Учасники зазначають, що яхтинг — це досить складна фізична діяльність, особливо з огляду на травми, отримані на фронті. Проте військові відкрито визнають, що не звертають на це уваги, і їх більше радує не стільки встановлений рекорд, скільки підтримка та інтерес суспільства до їхньої діяльності.
Олексій Ситник, ветеран російсько-української війни:
Я сам водій броньованої техніки, з таким управлятися набагато легше, нас дуже класно вчать цього. І воно дуже допомагає через те, що найскладніше у якийсь момент зрозуміти, що ти лишаєшся сам на сам, коли проходять усі ці нагородження медальками, грамотами, якісь там свята, вертаєшся додому, лишаєшся сам на сам, це складно. А коли тебе чекають - треба провести на зразок цієї регати, хочеш не хочеш, почуваєш себе потрібним.
Анатолій Тихоненко, військовослужбовець.